Archiv příspěvků

 • O víkendu 24. ÷ 25. 9. 22 bylo uspořádano Mistrovství České republiky ve 3D lukostřelbě (Česká 3D lukostřelba) v Teplici nad Metují. Z pěti našich zástupců vybojoval jedinou stříbrnou medaili Pavel Cimpl (holý luk).
  Dále se v průběhu MČR uskutečnilo vyhlášení dlouhodobých soutěží. V Českém poháru 3D lukostřelby vybojovali naši lukostřelci následující medailové umístění:
  1. místo – Pavel Hošek – FU
  3. místo – Pavel Hošek nejml. – žáci
  V Grand Prix – terčová terénní IFAA se na medailových místech umístili:
  2. místo – Pavel Švanda – BBR
  2. místo – Martin Štěpán – junioři
  1. místo – René Mikulka – BU
  1. místo – Pavel Šrut – FU
  Děkujeme za vzornou reprezentaci
 • O uplynulém víkendu 17. ÷ 18.9.2022 se konalo 31. Mistrovství ČR v terénní lukostřelbě v Kostelci – Alfrédově.
  Ve větrném, chladném a deštivém počasí oba naši zástupci – Pavel Cimpl (holý luk senioři) a Pavel Šrut (kladkový luk senioři) v sobotní kvalifikaci obsadili shodně 2. místo, kterém jim zůstalo i po nedělních semifinálových a finálových soubojích.
  Gratulujeme k zisku stříbrných medailí děkujeme za vzornou reprezentaci Kentaur – Pardubice z.s.
 • O víkendu 30.7. – 31.7.2022 bylo ČLS uspořádáno 7. Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě kladkových luků. Hostitelem MČR bylo Nové Město nad Metují. Jediným zástupcem na tomto MČR byl Pavel Šrut. V deštivé kvalifikaci obsadil 5. místo. Poté se v dalších dvou deštivých eliminačních kolech prostřílel až do nedělního finále. V něm v souboji o zlato prohrál s Oskarem Kiššem a získal pro Kentaur – Pardubice z.s. stříbrnou medaili.

 • Grand Prix v terčové terénní IFAA – 2. kolo

  V sobotu 19.3.2022 uspořádali Kentauři ve Ski areál Přívrat & PINGUin Park 2. kolo Grand Prix v terčové terénní IFAA. Doufáme, že všem zúčastněným lukostřelcům se nová lokalita líbila, že si dobře zastříleli nejnáročnější disciplínu, celkem 112 soutěžních šípů. A už se těšíme na další ročník.

 • Mistrovství 2022 ČR v Halové lukostřelbě – Prostějov

  O víkendu 26. – 27. 2. 2022 se uskutečnilo 31. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dospělých v Prostějově. Pavel Cimpl opět vystřílel pro Kentaur Pardubice cenný kov – tentokrát stříbrnou medaili v kategorii holý luk masters. V kvalifikaci obsadil třetí místo, které pak v eliminacích nakonec proměnil ve stříbro.
  Dále Pavel Šrut obsadil v kvalifikaci osmé místo, které mu zůstalo i po eliminacích.
 • Terčová terénní IFAA – 19.3.2022 – Přívrat

  Budeme pořádat 2. kolo Grand Prix v terčové terénní IFAA – 112 šípů na známé vzdálenosti od 10 do 64 m v krásném prostředí Pinguin Ski Parku v Přívratu u České Třebové. Přihlašování zde.

   

 • Šťastný Nový rok 2022

  přejí lukostřelci Kentaur – Pardubice

  Doufáme, že s v nadcházejícím roce budeme opět potkávat na našich trénincích, lukostřelbě pro veřejnost a na námi pořádaných soutěžích